Dyrektor generalny Visa patrzy w przyszłość na świat kryptowalut

Prezes Visa jest optymistą, że w przyszłości w sieci Visa będzie działać więcej walut cyfrowych.

Prezes Visa, Alfred Kelly, powiedział, że widzi duży potencjał w kryptowalutach

Dodał, że aktywa cyfrowe będą bardzo przydatne w krajach o dużej liczbie osób nie posiadających rachunku bankowego.

Jednak może minąć kilka lat, zanim Visa w pełni wdroży powstającą technologię.

Alfred Kelly, CEO giganta płatniczego Bitcoin Era, powiedział, że jego firma widzi duży potencjał w walutach cyfrowych w nadchodzących latach, zwłaszcza na rynkach rozwijających się, na których jest znaczna liczba osób bez usług bankowych, wynika z opublikowanego w piątek raportu CNBC .

„Kryptowaluty to rozwijająca się część płatności na świecie” – powiedział Kelly, dodając: „Ostatecznie mogliśmy zobaczyć waluty cyfrowe działające w sieci Visa bardziej regularnie”, aczkolwiek „kilka lat później”.

Firma niedawno przejęła Plaid, firmę, która pomaga w wymianie danych 11 000 instytucji finansowych w USA i 2700 programistom fintech

„Jesteśmy siecią i coraz bardziej staramy się stać się siecią sieci” – zauważył Kelly, wyjaśniając: „Plaid jest na swoim najprostszym poziomie kolejną siecią, która naszym zdaniem pasuje do pragnienia posiadania wielu sieci, w których przenosimy informacje i pieniądze na całym świecie ”.

Prezes Visa dodał, że jedną z największych zalet kryptowalut jest 1,7 miliarda osób na całym świecie bez dostępu do banków, które nie mają dostępu do tradycyjnych kont.

„Na powierzchni Ziemi jest 1,7 miliarda ludzi, którzy naszym zdaniem nie są umieszczeni w głównym systemie bankowym w jakimkolwiek kraju, w którym mieszkają, w tym w Stanach Zjednoczonych” – zauważył Kelly, dodając: „Z pewnością jesteśmy otwarci na każdy pojazd co ułatwia przepływ pieniędzy na całym świecie. Chcemy być w środku ”.

Jednocześnie Visa planuje współpracować z bankami centralnymi, jeśli – lub kiedy – zaczną emitować własne waluty cyfrowe banków centralnych (CBDC). Chociaż większość tych projektów jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju, zauważył Kelly, firma spodziewa się, że wysiłki te przyniosą owoce w przyszłości.

„Nadal spodziewamy się współpracy z bankami centralnymi na całym świecie przy opracowywaniu walut cyfrowych na przyszłość” – powiedział dyrektor generalny Visa. I wygląda na to, że będzie z wieloma z nich .

Comments are disabled